На цьому веб-сайті використовуються кукі-файли для створення можливості веб-аналітики. Натиснувши OK, ви погоджуєтеся з використанням Cookie-файлів.
Більш детальна інформація
OK
«Вегето-судинна дистонія» і КАРДОНАТ
«Вегето-судинна дистонія» (ВСД) – знайомий багатьом з дитинства термін, під яким традиційно розуміли цілий комплекс різноманітних симптомів, таких як: запаморочення, головний біль, порушення сну, серцебиття, задишка, тривожність, панічні атаки, розлади з боку травної системи тощо.
«Вегетосудинна дистонія» і КАРДОНАТ
«Вегето-судинна дистонія» (ВСД) – знайомий багатьом з дитинства термін, під яким традиційно розуміли цілий комплекс різноманітних симптомів, таких як: запаморочення, головний біль, порушення сну, серцебиття, задишка, тривожність, панічні атаки, розлади з боку травної системи тощо.
Про ВСД говорять у тому разі, якщо вказані симптоми не пов'язані з наявністю у людини будь-якої органічної патології, що могла б їх пояснювати, але суттєво погіршують якість життя. Таким чином, ці прояви мають функціональний, зворотній характер.

«Вегето-судинна дистонія» нині не визнається світовою медичною спільнотою як окреме захворювання та навіть не включена до Міжнародної класифікації хвороб 10-го перегляду (МКХ-10), а сукупність симптомів, які багато хто звик називати «вегето-судинною дистонією», відносять до рубрики «Соматоформна дисфункція вегетативної нервової системи» (F45. 3).

Вегетативні дисфункції - це загальна назва всіх порушень нормальної діяльності вегетативної нервової системи (ВНС), які призводить до «збою» в роботі внутрішніх органів і систем організму. Посилення впливів одного з відділів вегетативної нервової системи призводить до компенсаторного напруження в регуляторних механізмах іншого. У стані перенапруження відбувається зрив адаптації, що клінічно проявляється тими чи іншими симптомами вегетативної дисфункції, які можуть мати постійний характер або проявлятися у вигляді кризів (панічних атак, непритомності й інших нападоподібних станів).
Якщо порушення переважають в серцево-судинній системі – найчастіше турбує біль в лівій половині грудної клітини (кардіалгії), коливання артеріального тиску, збільшення частоти серцевих скорочень (тахікардія). Коли страждає дихальна система – з'являються скарги на утруднений вдих, прискорене дихання або форсоване дихання (гіпервентіляціонний синдром), також може турбувати суб'єктивне відчуття нестачі повітря і задишки. Порушення в роботі шлунково-кишкового тракту проявляються у вигляді проносів, закрепів, нудоти, метеоризму, печії, відрижки, болю в животі. Підвищена пітливість, хвилі жару і холоду характеризують «збої» в роботі терморегуляційної системи.

Перші ознаки вегетативної дисфункції зазвичай проявляються в дитячому та юнацькому віці і викликані невідповідністю фізичного розвитку і ступеню зрілості нервово-ендокринної регуляції. Найбільш виражено симптоми зазвичай проявляються з 20 до 40 років.

Серед причин виникнення вегето-судинної дисфункції у дітей виділяють: конституційні особливості, патологію перинатального періоду, повторювані інфекційні захворювання, інтоксикації, стрес тощо.
У дітей дисфункція вегетативної нервової системи найчастіше проявляється такими ознаками, як швидка стомлюваність, дратівливість і примхливість дитини, тривожність, часті скарги на головний біль, порушення сну та апетиту тощо. Задля встановлення точного діагнозу та виключення органічних порушень з боку органів та систем лікарем може бути призначено додаткове обстеження – ЕКГ, УЗД, МРТ, лабораторні дослідження крові і сечі тощо.

Дієвими визнані немедикаментозні методи допомоги при дисфункції вегетативної нервової системи: правильний режим дня, рівномірне чергування активної діяльності і відпочинку, прогулянки на свіжому повітрі, підвищення фізичної активності, здоровий сон, спорт, регулярне збалансоване правильне харчування та зменшення рівня стресу.

Для зменшення проявів астенії та ВСД може бути призначено Кардонат - унікальний1 комплекс карнітину, лізину та вітамінів групи В у коферментних формах для відновлення здоров'я та сил2 у період реконвалесценції після перенесених соматичних та інфекційних хвороб, а також при фізичному та розумовому перенапруженні. Завдяки наявності в його складі необхідних для організму коферментів вітамінів групи В (кобамамід, кокарбоксилаза, піридоксал-5-фосфат), а також карнітину і лізину він сприятливо впливає на прискорення відновлювальних реакцій при астенічному синдромі.3,4

1. «Унікальний» - мається на увазі: унікальний за складом ЛЗ серед препаратів групи А11 (вітамінні комплекси), дані ТОВ «Проксіма Рісерч» від 20 квітня 2021 року.

2. Під «відновленням здоров'я та сил» мається на увазі у період реконвалесценції після перенесених соматичних та інфекційних хвороб, а також при фізичному та розумовому перенапруженні (згідно з показаннями, зазначеними в інструкції для медичного застосування лікарського засобу Кардонат).

3. Згідно з інструкцією для медичного застосування лікарського засобу Кардонат.

4. Стоєва Т.В., Браткова Л.Б., Прохорова С.В., Рижикова Т.І. Скорочення тривалості синдрому астенії у дітей, що розвинулась на тлі гострих респіраторних захворювань, з використанням метаболічної терапії препаратом КАРДОНАТ. Здоров'я дитини, том 13, №1, с.144-150.