На цьому веб-сайті використовуються кукі-файли для створення можливості веб-аналітики. Натиснувши OK, ви погоджуєтеся з використанням Cookie-файлів.
Більш детальна інформація
OK
Астенія та як її побороти
Слабкість та відчуття нестачі сил навіть для звичної активності, роздратування через свою неспроможність до концентрації
та знижену працездатність, відсутність відчуття бадьорості після нічного сну трапляються як у дорослих, так і у дітей.
Астенія та як її побороти
Слабкість та відчуття нестачі сил навіть для звичної активності, роздратування через свою неспроможність до концентрації та
знижену працездатність, відсутність відчуття бадьорості після
нічного сну трапляються як у дорослих, так і у дітей.
Коли людина або дитина почувається неначе «вичавлений лимон», такі стани називають «астенія» або «астенічний синдром». Значимість астенії підтверджується тим, що в Міжнародній класифікації хвороб 10-го перегляду астенію віднесено до рубрики «Нездужання та втомлюваність» (R53). Під астенією розуміють постійне відчуття і/або скарги на почуття загальної слабкості, підвищеної втомлюваності, а також зниження працездатності. Астенія є супутником багатьох хвороб нервової та серцево-судинної систем, шлунково-кишкового тракту і не тільки. Вона може передувати захворюванню або бути першим сиптомом негаразду зі здоров'ям, може посилюватись протягом періоду хвороби, а також супроводжувати дорослого або дитину в період відновлення після захворювання. Головна її відмінна риса від звичайної втоми - це те, що астенічний стан не проходить після відпочинку та суттєво впливає на якість нашого життя.
Чому формуються астенічні розлади?
У патогенезі астенії важливу роль відіграють метаболічні розлади, що призводять до гіпоксії, ацидозу з подальшим порушенням процесів утворення енергії.
Восени – на початку навчального року та навесні – зокрема, під час іспитів може виникати астенія, яка не пов'язана з хворобою, а є наслідком надмірних навантажень у навчанні, особливо у школярів та студентів.
Однією з найчастіших причин астенії у дітей, пов'язаних з захворюванням, є так звана постінфекційна астенія, яка спостерігається після перенесеної гострої респіраторної інфекції (ГРІ). Як справлятися з астенією?
Звичайно, за перших ознак проявів астенії на фоні відносного здоров'я варто звернутися до лікаря задля визначення причини, що призвела до появи таких симптомів, бо вони можуть бути як проявами астенії внаслідок надмірних навантажень, так і передвісниками або першими симптомами тих чи інших захворювань.
За наявності симптомів астенії варто:
• відрегулювати режим дня, сформувати чіткий графік сну (лягати спати і прокидатися в один і той же час, спати по 7-8 годин на добу) і дотримуватися його;
• обмежити стреси та емоційні перевантаження;
• забезпечити повноцінне сбалансоване харчування.

Коли астенія є результатом перенесеної хвороби, розуміння механізму розвитку астенії на клітинному рівні спонукає цілеспрямовано впливати на основні ланки її патогенезу із застосуванням препаратів метаболічного ряду.

У нагоді дорослим та дітям стане Кардонат - унікальний1 комплекс карнітину, лізину та вітамінів групи В у коферментних формах для відновлення здоров'я та сил2 у період реконвалесценції після перенесених соматичних та інфекційних хвороб, а також при фізичному та розумовому перенапруженні. Завдяки наявності в його складі необхідних для організму коферментів вітамінів групи В (кобамамід, кокарбоксилаза, піридоксал-5-фосфат), а також карнітину і лізину він сприятливо впливає на прискорення відновлювальних реакцій при астенічному синдромі.3,4

1. «Унікальний» - мається на увазі: унікальний за складом ЛЗ серед препаратів групи А11 (вітамінні комплекси), дані ТОВ «Проксіма Рісерч» від 20 квітня 2021 року.

2. Під «відновленням здоров'я та сил» мається на увазі у період реконвалесценції після перенесених соматичних та інфекційних хвороб, а також при фізичному та розумовому перенапруженні (згідно з показаннями, зазначеними в інструкції для медичного застосування лікарського засобу Кардонат).

3. Згідно з інструкцією для медичного застосування лікарського засобу Кардонат.

4. Стоєва Т.В., Браткова Л.Б., Прохорова С.В., Рижикова Т.І. Скорочення тривалості синдрому астенії у дітей, що розвинулась на тлі гострих респіраторних захворювань, з використанням метаболічної терапії препаратом КАРДОНАТ. Здоров'я дитини, том 13, №1, с.144-150.